איך לעצב חדר תינוקות? – המדריך המלא

הגעתו של תינוק חדש לעולם היא תמיד מרגשת מאוד. אז קודם כל, ברכות והמון מזל טוב! לאחר הלידה, מתחילה תקופה מאתגרת ומורכבת בה ההורים הטריים צריכים להסתגל לשגרת חייהם החדשה ולטיפול שוטף בתינוק קטנטן. 

אחת מההכנות המרגשות ביותר לפני הלידה היא עיצוב חדר לתינוק\ת. יש המון סגנונות וגישות לעיצוב חדרי ילדים בכלל ותינוקות בפרט, מה שמביא הנאה גדולה בתהליך.

 

עיצוב חדרי תינוקות- פרמטרים חשובים

יש הורים שיבחרו לקחת מעצב\ת פנים המתמחה בתחום עיצוב חדרי ילדים ותינוקות ויסייעו להם בתהליך. גם אם שוכרים את שירותיו של מעצב פנים וגם אם בוחרים לעצב לבד את החדר, יש מספר פרמטרים שמומלץ לקחת בחשבון:

  • חדר פונקציונלי בבית- לחדר תינוקות יש תפקיד חשוב מאוד מעבר להיותו חדר שינה לתינוק. החדר משמש את התינוק לשינה, את ההורים להחלפת בגדיו ולהרדמתו מספר פעמים ביום.
  • מין היילוד- הורים רבים מתאימים את עיצוב החדר למין היילוד. למשל, עיצוב חדר תינוק בן ייתן דגש לרוב לצבעים כחולים וצבעים ניטרליים. 
  • העדפות אישיות של ההורים- תינוקות לא יכולים להבדיל בין עיצוב אחד למשנהו. לפני שניגשים למלאכת העיצוב מומלץ לחפש ברחבי הרשת ובחנויות מתמחות רעיונות לעיצוב חדרי תינוקות ולבחור בכאלו המתאימים גם להורים וגם לתינוק.
  •  
  • תקציב- עיצוב חדרי שינה לתינוקות יכול להגיע לסכומים כספיים גבוהים מאוד. מנגד, אפשרי לחלוטין לעצב חדר לתינוק מבלי לקרוע את הכיס. 
  • גודל החדר- ישנם מספר מצומצם של רהיטי חובה שניתן למצוא בכל חדר לתינוק. עיצוב החדר לרוב מתמקד בצבעים מנחים ובתוספות דקורטיביות כמו בובות, תמונות וכן הלאה. גודל החדר הוא קריטי שכן, חוסר הלימה בין גודל החדר לעיצוב שלו יכולה להפריע.
  • רהיטים קלים לניקוי- כשמחפשים השראה לעיצוב חדר ילדים נתקלים רבות במושג חדרי תינוקות מומלצים. צריך לקחת בחשבון, כי לא כל רהיט יפה הוא קל לניקוי וכי מדובר בחדר המרכז את חייו של התינוק ולכן, הוא צריך להיות כמה שיותר נקי. 

 

רעיונות לעיצוב חדר תינוקות

ניתן לקחת את עיצוב חדר הילדים למקומות רבים וכל עוד לוקחים בחשבון את הפרמטרים הכתובים לעיל, כל עיצוב יכול לעבוד מעולה. אלו כמה רעיונות להתאמה אישית של חדר התינוקות: 

  1. מדבקות קיר- אחת הדרכים להפיח חיים בחדר ולהתאים אותו אישית לתינוק, היא הזמנת מדבקות קיר לפי העדפה. למשל, מדברות קיר של חיות +מדבקה עם שם הילד. 
  2. סלי אחסון- בחדר ילדים יש פריטים קטנים שצריך לאחסן במקום אחד כמו מוצרים לשידת ההחתלה (קרם, טיטולים, מגבונים..). כדי לא לפגום בעיצוב החדר, מומלץ לרכוש סלי אחסון ייעודיים ומעוצבים.
  3. פוסטר או תמונה- תליית פוסטר ותמונות יפות ומעוצבות יכולות לתרום רבות לדיוק העיצוב.

 

EMUSH- HOMIES עיצוב חדרי ילדים ותינוקות

עולם עיצוב חדרי תינוקות הוא עולם ענק עם הרבה סגנונות ואפשרויות מהן ניתן לבחור. יש גם הבדלים בין עיצוב חדרי תינוקות בנים לבין עיצוב חדרי תינוקות לבנות בהרבה פרמטרים. 

בעיצוב חדר לתינוק שלכם, חשוב לשים לב לכל הפרטים הקטנים, לתכנן ברוגע ולהנות מהתהליך. אצלנו ב'אימוש', תוכלו למצוא רעיונות רבים לעיצוב חדר התינוק\ת שלכם, אשר יהפכו כל חדר לחדר מיוחד ואישי. 

לקבלת פרטים נוספים ולהתייעצות עם הצוות המקצועי שלנו, הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר בטלפון וב-WhatsApp במספר 052-5461166.

x

#{title}

#{text}

#{price}